OnSong

Byla to vlastně tenkrát náhoda. Psal se rok 2012 a já už jsem vlastnil iMac od Apple. Vůbec jsem netušil při jeho koupi co mě čeká, ale protože jsem se pohyboval celý život mezi muzikanty tak jsem o Apple slyšel hodně. A v tomto roce jsem ho už víc jak rok používal. Přiznám se bez uzardění, že od první chvíle kdy jsem začal rozbalovat krabici s iMacem jsem se do něj naprosto zamiloval, stejně jako do všech produktů, které jsem si potom koupil.

Jak jsem předeslal, pohyboval jsem se mezi muzikanty. Tou dobou jsme už měli kapelu, která sice nebyla zaměřená na vlastní tvorbu, ale hrála po svatbách, plesech, firemních akcích a oslavách. Do toho jsem rád chodil s kamarády posedět jen tak s kytarou a nemusím vám nikomu říkat co to je, nosit ssebou šanon s texty. Samozřejmě byla doba kdy nám to nikomu nevadilo, protože nebyla jiná možnost. Podklady se přehrávaly z midi přehrávačů a než začala éra MP3 souborů byl všude přítomný minidisc. Ale to je vlastně jiný příběh. jak jistě tušíte taková "barová" kapela má v repertoáru několik set písní aby byla schopna uspokojit každého posluchače, nebo spíše tanečníka no a u stolu v hospodě s kytarou to není o moc lepší.

Proč o tom mluvím. Když se v roce 2010 objevil na konferenci Steve Jobs a představil iPad první generace byla spousta oknařů skeptická a my ostatní se báli, že to bude jenom "oplatka" na konzumaci obsahu. To nám, ale nebránilo ve vášnivých debatách u piva, na zkouškách, o pauzách a všude kde byla trocha času. Přiznám se, že první ipade se mi moc nelíbil a asi nejen mě, protože ani vývojáři neuměli tuhle hozenou rukavici uchopit jak by si to sám velký tvůrce přál. Přestože App store existoval už od roku 2008, nenabízel pro nás muzikanty natolik odladěné aplikace, které by nás přiměly tablet používat. Ať to zbytečně zdlouhavě nerpozebírám. V roce 2012 bylo v App storu už přes 650 000 aplikací a mezi nimi se objevil i OnSong, který byl sice už tenkerát placenej, ale já si jej koupil společně s nově uvedeným iPadem 2. Generace a úspěšně ho používal až do doby než jsem si koupil iPad Air2 a nyní jej používám na novém iPadu Air5.

No a to je asi tak v kostce začátek příběhu, který bych vám rád vyprávěl. Vynechám všechny dětské nemoci a trable, které jsem s aplikací zažil. O tom to není. Chci abyste pocítili hrdost a jistotu s aplikací, která vás nikdy nenechá ve štychu a vždycky s ní odehrajete kšeft. A o tom to je. Spolehlivé železo tedy iPad a spolehlivá aplikace, v našem případě OnSong, to je to oč tu běží.

No a než bude dlaší díl seriálu, tak mi schválně napiště své zkušenosti a třeba i trable a nebo postřehy. Všemu se tu chci věnovat, a když budu moct, rád pomůžu, poradím.

Zatím se mějte a těště se na další díl :-)

Váš Filip Zeiner

Přidat komentář

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.